Ранок починається не з кави, але це не точно.

Нудота вранці – ні паніці! У вас навряд чи з’явилася алергія на людей або улюблені предмети, можливо Ви просто злегка вагітні. Саме злегка адже токсикоз частіше з’являється на ранніх термінах вагітності, коли животика ще зовсім немає. Токсикоз – яким він може бути; може його і не бути; чому так. Розберемо по поличках поставлені питання.
Наша медицина давно прогресує в напрямках появи нового життя всередині жінки, з’явилися методи штучного запліднення і багато інших крутих примочок. Тема токсикозу для вчених до цих пір не є повністю розкритою, і причина прояви нудоти не має ніяких доказів та пояснень. Наші лікарі абсолютно точно стверджують, що процес появи ембріона, змінює не тільки гормональний фон в організмі жінки, а й стан нервової системи. Дані процеси нерозлучні.
Чому ж так нудить ?!
Як ми вже говорили раніше точні причини не відомі лікарям, але то що зміни в нервовій системі і гормональному фоні впливають на жіночий організм – це точно. Першою за списком може страждати травна система організму, такі розлади загрожують наслідками. Негативна реакція на певні продукти, нудота, блювота бувають настільки явними що майбутня мама втрачає вагу, імунітет стає слабким, авітаміноз атакує, а самопочуття просто жахливе. Зачату нудота проявляється на голодний шлунок, симптоми з часом проходять.
Не варто забувати, що найчастіше токсикоз з’являється до 12 тижнів. Організмом жінки ембріон сприймається як чужорідне тіло та імунна система реагує на нього появою симптомів токсикозу. Після 12 тижнів вагітності деякі ланки імунітету можуть блокуватися, завдяки чому відбувається прийняття плода, а не відторгнення. Слід пам’ятати, що токсикоз може так само впливати на психологічний стан.
У перший триместр вагітності в організмі жінки максимально виробляється такий гормон як гонадотропін – сполучна ланка вагітності і перебудови жіночого організму. Існує гіпотеза що токсикоз, як і деякі особливості організму, передається у спадок, якщо існували яскраво виражені його прояви у матері вагітної жінки.
Тебе пронесе ?!
Муки проходять далеко не всі майбутні мами. Відомо, що тільки 50-60% жінок страждають від такого неприємного «недугу», інші мами можуть цього навіть не відчути. Лікарі виділяють декілька специфічних причин, які стимулюють токсикоз.
1. Гормональний фон і гормони в загальному. При зачатті зміна або концентрація гормонів, дає привід для змін в раніше добре злагодженому організмі. ПМС можна сміливо порівнювати з токсикозом, адже в двох ситуаціях гормони правлять оркестром.
2. Як раніше писалося, ембріон сприймається організмом жінки як чужорідне тіло. Організм матері готуватися до його прийняття, тому і виникає токсикоз. Якщо у Вас не було токсикозу можна сказати, що дитина прийнятий тілом мами за «свого» одразу.
3. Шкідливі звички матусі. Як тільки жінка дізнається про свою вагітність вона найчастіше зі швидкістю звуку відмовляється від усього шкідливого. Природно це правильна реакція. АЛЕ. Різко залишивши свої звички в їжі, жінка піддає свій організм додаткового стресу, на що організм реагує відповідно – психує.
На жаль, немає способу повністю позбутися від токсикозу. Однак існують профілактичні заходи, що полегшують стан.
Рекомендації лікарів:
1. Обстежтеся у лікарів. Коли вагітність планується заздалегідь варто пройти курс лікування від вже існуючих хронічних захворювань, рекомендується всебічне медичне обстеження.
2. Харчування. Під час вагітності існує спосіб збалансувати своє харчування, продукти максимально натуральні і легко перетравлюючі. Варто перейти на дробове харчування – частіше, але по трошки.
Найкраще зі свого раціону виключити (якщо це є):
1. Жирну їжу;
2. Алкоголь і газовану воду;
3. Їду з різким запахом;
4. Соління і копченості;
5. Кава;
6. Напівфабрикати.
Природно кожен організм по-своєму унікальний і потребує індивідуального підходу фахівця.
3. Спокій, тільки спокій. Будь-які хвилювання можуть тільки посилити прояви токсикозу. Гормони досить явно діють на психіку вагітної жінки, навіть невелике переживання може стати великим стресом.
4. Здоровий спосіб життя дозволить відчувати себе в рази краще. Свіже повітря надзвичайно важливе. Відмова від надмірного споживання солодкого, гучних звуків і міцних напоїв – створять прекрасну гармонію для стану майбутньої мами.
Завжди пам’ятайте, що самолікування в таких особи випадках НЕ допустимо. Зверніться до фахівця за рекомендаціями з приводу харчуванню для мами і майбутньої дитини.