Вустами книги можна мовити так: «Вагітність – це стан жіночого організму, а точніше її репродуктивних органів в яких знаходиться nf розвивається ембріон», але хіба це може описати той спектр емоційного стану майбутньої мами? Подивившись на ситуацію менш прагматично, можна сміливо сказати, що вагітність – це дві душі в одному тілі; це щаслива жінка; це нове життя. З моменту зародження в вашому тілі (очікування 9 МІСЯЦІВ), функції вашого організму і ритміка починає набирати нових обертів.

Перший триместр вагітних або майбутніх мам.

Даний етап є надзвичайно важливим як для мами, так і для її майбутнього малюка. Плід в утробі розвивається стрімко швидко. Важливими є перші тижні вагітності, становлення майбутньої мами, адже в цей період закладаються перші цеглинки здоров’я вашої дитини.

Що дозволено і заборонено на першому триместрі майбутнім мамам.

Природно з щастям вагітності, приходить і не мала частина відповідальності не тільки за своє життя, але і за життя ще людини яка ще не з*явилась. тому:

1. Висипайтеся по повній. Адже пізніше це може вам не вдатися. Одягайте самі затишні піжами і загортають в солодких світ сновидінь. Затишність «9 Місяців» ваше кредо.

2. Не шкодите організму – відмовтеся від шкідливих звичок. Майбутня мама завжди готова піклуватися про свого малюка, кидайте все погане і будьте ще кращими.

3. Бережіть своє здоров’я, в різні сезони різні інфекції. Тому будьте пильні і не тільки взимку одягайте зручний одяг для вагітних, але і влітку носіть сукні вільного крою для майбутніх мам.

4. Одягайтеся не тільки зручно, але й модно. У наш час існує безліч привабливого і модного одягу для вагітних / майбутніх мам на 9 місяців очікування.

Другий триместр і вагітна жінка.

Тривалість другого триместру складе 14 тижнів (з 13 до 27 тижнів), час активного росту малюка і формування всіх органів і систем. Під час другого етапу очікування на дитину, плід в утробі майбутньої мами перетворюється з 20 грам до 1200 і витягується від 6 сантиметрів до 27.

Плід у другому триместрі, що відбувається в цей період:

13 тиждень, всі органи вже закладені і продовжують рости, а 20 молочних зубів формуються.

14 тиждень плід з сформованої печінкою може виробляти жовч, потрібну для травлення, підшлункова створює перший інсулін, а маленька родзинка гіпофіз – задає ритм тіла маленької людини всередині майбутньої мами.

15 тиждень, тіло маленького починає покриватися тоненькими (пушковими) волосками. Папілярні лінії (майбутні відбитки пальчиків) починають з’являтися, і малюк всередині починає невідчутно для мами рухатися.

16 тиждень, кісточки починають тверднути, у дівчаток відбувається формування яйцеклітин. Тому так важливо отримувати вітаміни і мінерали.

17 тиждень показує пропорційно складеного малюка і відбувається формування підшкірного жиру. І так як з’являються статеві органи ви зможете за допомогою УЗД визначити стать дитини.

18 тиждень, дитина вас чує, тому не варто видавати гучні звуки – це може налякати. Саме в цей час ви можете почати відчувати рух всередині себе.

19 тиждень, тіло маленької людини всередині вагітної жінки огортається первородним мастилом (захист від амніотичної рідини) і корінні зубики починають своє формування.

20 тиждень, такий ЕКВАТОР майбутньої мами і в голові дитини починають формуватися центри відповідаючі за роботу органів, мислення і пам’яті.

21 тиждень, тиждень активного формування мозку малюка, але звивини ще не сформовані.

22 тиждень тут вже дитинка формує свій режим дня, він може не збігатися з режимом мами.

23 тиждень, у нас майже з’явилися вушка і чути стали трохи краще.

24 тиждень, лейкоцити допомагають захищатися від різних інфекцій.

25 тиждень, шкіра малюка стає менш прозорою.

26 тиждень, підготовка дихати краще, розвиток легких повним ходом. Очні яблучка в очках фактично сформовані, але очі все ще закриті.

27 тиждень, наші очі відкриваються і формування сітківки приходить до кінця. Малюк має можливість розрізняти світло від темряви, який пробивається через стінку живота мами.

Третій триместр і щасливе материнство

Затяжний період підготовки до пологів і момент придбання не тільки зручного одягу для вагітних, а й одягу для новонароджених. У цей період варто подумати про такі нюанси:

1. Краще займатися правильними вправами для вагітних, але робити це потрібно в зручному одязі, який не стискує руху.

2. Підбір спеціальної білизни, компресійних панчіх і банджо. Це допоможе підтримувати животик майбутньої мами і рухи стануть вільнішими.

3. Прогулюватися на свіжому повітрі буде дуже корисним не тільки для мами, але і для малюка.

4. Постарайтеся стежити за своїм харчуванням дуже ретельно. Можна і потрібно їсти, але часто і маленькими порціями, не варто нашпиговують свій шлунок до знемоги.

Слід підготувати загальний список речей в пологовий будинок, так буде простіше зібратися зустрічати нового члена сім’ї, який ось-ось побачить (хоч і розмито) цей світ. Впевнені що все буде добре і ваші пологи пройдуть спокійно. Легких пологів майбутнім мамам і міцного здоров’я новонародженому малюкові.